Title Image

Sağ beki sosyal medyada buldu

Sağ beki sosyal medyada buldu

Sloven ekibi Domzale’nin teknik direktörü Luka Elsner, sistemine uyacak sağ bek oyuncusunu yenilikçi bir yöntemle buldu. Sağ beki sosyal medyada buldu başlığını sizde sosyal medyada görmüş olabilirsiniz.

Hayatın her alanına giren sosyal medya artık futbolcu transferlerinde de etkin olarak kullanılıyor. Dün gece kapanan ara transfer döneminin en ilginç transferlerinden birisini Slovenya’nın Domzale takımı yaptı. Torku Konyaspor’a sağ beki Nejc Skubic’i satan NK Domzale takımı, yeni sağ bekini LinkedIn sitesine verilen ilanla buldu.

 

linkedin

Slovenya 1. Ligi’nde 3. sırada yer alan NK Domzale, ara transfer döneminde sağ bek oyuncusu Nejc Skubic’i Torku Konyaspor’a satınca takımın sağ bek transferine ihtiyacı oldu.

Çalışmaların ardından herhangi bir isimle anlaşamayan NK Domzale’nin teknik direktörü, çareyi internette buldu ve iş dünyasındaki kişilerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan Linkedin sitesine ilan verdi.

Yapılan seçmeler sonrasında 33 yaşındaki çalıştırıcı kararını İspanyol B, Anorthosis Famagusta ve Videoton formaları giyen 30 yaşındaki Alvaro Brachi’den yana kullandı.

 

”NK Domzale’nin ofansif sağ beke ihtiyacı var”

Sloven ekibinin 33 yaşındaki teknik direktörü Luka Elsner, 7 Ocak’ta profilinde paylaştığı ilanda,

”Takımımız Domzale için Avrupa Birliği pasaportu olan sağ bek arıyoruz. 3-4-3 sistemi için ofansif bir sağ bek olmalı” yazarak, başvuru için aranılan nitelikleri belirledi.

 

Üç günde 150 başvuru
Konuyla ilgili L’Equipe gazetesine konuşan Sloven teknik adam, ”50 futbolcu menajeri hesabımı takip etti. Üç günde 150 futbolcunun profili elime geldi. Hızlıca geri dönüş almak için en iyi yoldu. Tercihimizi Macar ekibi Videoton’da oynayan bir İspanyoldan yana kullandık. Çok iyi bir iş yaptığımızı düşünüyorum.”

 

Kaynak: www.tr.eurosport.com

www.ntvspor.net

 

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz