Title Image

Aydan Çağ Aydın

Ben Kimim?

 

30 Mart  1986 Adana doğumlu. 2009 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi İşletme Yönetim Organizasyon Uzlanım Dalını yüksek onur öğrencisi derecesi ile bitirdi. Lisans eğitimi devam ederken ikinci üniversite olarak  Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezundur. 2011 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisansını “Algılanan Örgütsel Adaletin Örgütsel Sinizme ve İşten Ayrılma Niyetine Etkisi”  konulu tezi yazarak bitirdi. Türkiye’de Örgütsel Sinizm alanında yazılan ilk üç tezden biri olmuştur.

İnsan kaynakları alanında çalışmaya 2010 Haziran ayında Aras Kargo’da  İnsan Kaynakları Yönetmen Yardımcısı pozisyonu ile başladı. Seçme ve yerleştirme, organizasyonel gelişim, eğitim ve geliştirme süreçlerini yürüttü.

2011 Mart ayı itibariyle İstanbul’a yerleşerek Yeniinsan İnsan Kaynakları Danışmanlık Firması’nda Seçme ve Yerleştirme  Uzmanı olarak görev aldı.

2011 Aralık-2012 Mart ayları arasında İpek Aral ile birlikte  İETT’de Performans Gelişim Sistemi Projesi’nde yer alarak 9000 kişilik kadro için performans sisteminin kurulması sürecinde yer aldı.

2012 Mart – 2015 Temmuz ayları arasında NEF’te (Timur Holding) Türkiye’nin ilk İşveren Markası Uzmanı olarak çalıştı ve insan kaynakları süreçlerinin işveren markası bakış açısıyla kurulması ve yeniden yapılandırılmasında görev aldı.

2015 Eylül ayı itibariyle İzmir’e yerleşti ve Danışman olarak kurumlara hizmet vermektedir.

2010 yılı itibariyle Çağın İnsan Kaynakları Blogu’nda (aydancag.com) iş dünyasına ve insan kaynaklarına dair yazılar paylaşıyor. Türkiye’de ilk defa 2013 yılında PERYÖN tarafından düzenlenen Türkiye’nin En İyi İK Blogu Yarışması’nda birincilik ödülünü kazandı. Ödülün ardından PERYÖN Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiştir.