Title Image

Kariyer 2.0 ile Kariyer Yolculuğu Başlıyor…

Kariyer 2.0 ile Kariyer Yolculuğu Başlıyor…

fotoğraf

Sevgili Cengiz Çatalkaya’nın  Kariyer 2.0 kitabından sizlere bahsetmek istiyorum. yetenekvekariyer.com blogunun yazarı Cengiz Çatalkaya’nın ismini insan kaynakları dünyasını takip edenler, özellikle bloggerları yakından takip edenler muhakkak yazılarına denk gelmiştir. Cengiz Çatalkaya, her zaman yakından takip ettiğim, örnek aldığım, keşke daha sık görüşebilsem dediğim bloggerlardan ve İK Yöneticileri’nden biridir.  Şimdi ise blog yazılarının da bir ötesinde evlerimizde, kütüphanelerimizde kitabı ile yer alıyor.

Cengiz Çatalkaya Kimdir?  

2006 yılından beri İnsan Kaynakları alanında yönetici ve eğitmen olarak çalışmakta, Türkiye’nin ilk İK ve Kariyer bloglarından yetenekvekariyer.com’un kurucusu ve yazarıdır. Yetenekvekariyer.com isimli blogunda, KariyerSosyal Medya ve İKYetenek Yönetimiİşveren MarkasıİK Trendleri ve İş Hayatı üzerine yazılar yazmaktadır. Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Denetim Kurulu üyesidir. Ve tabii ki Kariyer. 2.0 kitabının da yazarıdır.

 Kariyer 2.0

Kitabı bir çırpıda okuyacağınızı özellikle dilinin yalın ve akıcı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca okurken kendinize birçok notlar çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.  Hatta okurken internet üzerinden birçok şeyi de araştırma, bakma ve uygulama şansı yakalayacaksınız. Sizde merak uyandıracak, kendinizi sorgulayacaksınız. Kısacası kariyerinizle ilgili çarpıcı bir yolculuğa çıkacaksınız… Bu yolculukta Kariyer 2.0 sizde ciddi bir farkındalık yaratacak.

İçeriğine gelirsek,

* Değişen dünya iş hayatını, müşterileri, çalışanları nasıl etkiliyor?

*Yeteneğinizin farkında mısınız?

*Üniversite öğrencilerine kariyer tavsiyeleri

* CV’nize 6 saniye mi bakılsın yoksa 4 dakika mı?

* Dijital CV hazırlama yöntemleri

* Kariyer sitelerinden iş arama süreci

* Sosyal medyada profil ve kariyer yönetimi

* Blog yazarak kişisel marka oluşturmak ve kariyerinize faydası

* Mülakata nasıl hazırlanmalı?

* Yakın geleceğin popüler meslekleri nelerdir?

* İşten ayrılma adabı nasıl olmalı?

* Kariyer 2.0 öyküleri

* Takip edilecek bloglar

* Kariyeriniz için okunulası 12 kitap

Ve buraya yazamadığım pek çok farklı katma değeri yüksek başlıklar….

Son olarak Kariyer 2.0’nın içerisinde takip edilecek bloglar listesinde Çağın İnsan Kaynakları olarak yer almak güzel bir duygu.

 

En keyiflisinden okumalar 🙂

Cengiz Bey’e emeği için, sağladığı ve sağlayacağı katma değer için teşekkürler…

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz