Title Image

İşveren Markası “İK İçin Yeni Arena”

İşveren Markası “İK İçin Yeni Arena”

İşveren Markası "İK İçin Yeni Arena"

Dr. Ebru Gözen’in İşveren Markası “İK İçin Yeni Arena” kitabı işveren markası üzerine yazılmış ender kitaplardan birisi. Ve bu kitapta da bana atıf yapıldığını görmek ne mutlu. Daha önceki yazılarımı takip eden okuyucularım bilir, başka yazarların benim yazıma yapmış olduğu atıflarla alakalı sıkıntımdan bahsetmiştim. Ebru Gözen bu konuda kimsenin hakkını yememiş ve temiz bir kitap ortaya çıkartmış.

İşveren markasını ele alırken farklı bakışlardan da bize kavramı aktarması bakış açımı geliştirmem açısından bana katma değer sağladı. Akademik makale ya da ders kitabı tarzında yazılmış kitapları okumaktan çok hoşlanmayanlar sıkılabilir. Ama benim gibi bu konuda yeni bilgilere açsanız kitap tam da size göre 🙂

İçerik nasıl derseniz?

Özellikle kavramı açıklamada kullanılan kuramlarla bağdaştırılması ilgimi çekti. Onun dışında işveren markasının yararları kısmında hep işverene ve çalışana odaklanmıştım. Kitap sayesinde devlete, yöre halkına ve sivil toplum kuruluşlarına yararlarına bakabileceğimi düşündüm. Bildiğim bir şeydi ama bu başlıklar altında toparlamayı açıkçası düşünmemiştim.

Onun dışında işveren markası nedir, etkileşim içinde olduğu kavramlar, bileşenleri, işveren markası oluşturma süreci, boyutları, disiplinlerle ilişkisi  ve Dünya’dan, Türkiye’den uygulama örneklerine kitapta yer verilmiş.

Okunmaya, incelemeye değer bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Sizlerin de fayda görmesi dileğiyle…

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz