Title Image

İK İletişimi Profesyonelleri Güçlerini Birleştirdi!

İK İletişimi Profesyonelleri Güçlerini Birleştirdi!

İK İletişimi Profesyonelleri Güçlerini Birleştirdi!

19 Ocak’ta ATÖLYE’de düzenlenen “the HR communicators” Etkinliği’nin ilk ev sahipliğini Türk Telekom üstlendi, işveren markası, kurum kültürü, iç iletişim uzmanları, yöneticileri ve danışmanları bir araya gelerek güçlerini birleştirdi. Aralarında Domino’s, DeFacto, İNG Bank, CMC, Hayat Kimya, sahibinden.com, Netlog Lojistik, LCWaikiki, Colin’s, Finansbank, Etiya Bilgi Teknolojileri gibi pek çok kurumdan işveren markası, iç iletişim, kurum kültürü uzman ve yöneticileri vardı.

Öncesinde “the HR communicators” tan e-mailler alarak oluşumdan haberdar olduk. Hem işveren markası danışmanı hem de İK bloggerı olarak davet aldığım oluşuma ben de dahil oldum.  Oldukça yaratıcı, esprili en önemlisi de yaşadıklarımıza parmak basan içerikli e-mailler alınca açıkçası dahil olma isteğim de arttı.

Sizinle birkaçını paylaşayım:

  • Yıl boyunca yapılan tüm tüm iletişim projelerinde, etkinliklerinde hiçbir şey sana sürpriz değildi. Projeler yetmezmiş gibi şimdiden yaklaşan yeni yıl etkinliği için yaratıcı sürprizi sen bulmak zorundasın değil mi? “the HR communicators” Bu mailimiz sana.
  • Kısılan bütçeden bile etkinlik çıkaran sen etkinlik malzemesi almak için Eminönü’ne, Tahtakale’ye kaç kez yolun düştü? “the HR communicators” Bu mailimiz sana.
  • Hazırladığın onca projeden sonra, çalışan bağlılığı & memnuniyeti anketini görünce kaç kez “aaa ama” dedin? “the HR communicators” Bu mailimiz sana.

 

Peki neler mi yapacağız? 

“İnsanla insan için çalışıyoruz” misyonu ile ilerleyen 4C1H’in kurucusu Pınar Yarar “Ben de eski bir iç iletişimciyim, bu görevdeki arkadaşları çok iyi anlıyorum. Hepimiz aynı işi yapıyoruz, “insan”a dokunuyoruz, kurum çalışanları için mutluluk dağıtıyoruz. Amacım tüm İK iletişimi profesyonellerini aynı platformda toplamak, neler yapıyoruzu konuşmak, anlatmak, aktarmak, farklı iş yapış tarzlarından farklı vizyonlar elde etmek. Beraber yapacak çok iş, elde edecek birlik duygusu var. Oluşturduğumuz networkle, etkileşim ve birbirinden öğrenme çağına ayak uyduracağız” diye açıklıyor kurduğu bu yeni oluşumu.

Her ay işveren markası konusuna gönlünü koymuş bir kurum tarafından üstlenilecek “the HR communicators” Etkinliği’nde yapılacaklar aslında belli, tüm İK iletişimi profesyonelleri bir araya gelerek;

– Trendleri takip edeceğiz. Dünya’da ve Türkiye’de işveren markası ile neler yapılıyor haberdar olacağız.
– Birlikte projeler geliştireceğiz. Hatta ilk projemiz belli; eğitim, çocuk, sağlık alanında gönüllülük projesi yapmak için kolları sıvaladık.
– Network’lerimiz genişleyecek, keyifli arkadaşlıklar elde edeceğiz.

Her ay gerçekleşecek bu etkinlik dijitalde de yer alıyor, LinkendIn’de üyeler “the HR communicators” Grubu’ndan da sürekli iletişim halinde. Ayrıca bir aplikasyon hazırlığı yapılıyor, aplikasyon sayesinde her ay bir arada olacağımız gibi aynı zamanda birbirimize her daim ulaşabileceğiz.

Bu community’den ne projeler çıkar!

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz