Title Image

Dünyadan ve Türkiye’den İlham Veren İşveren Markası Hikayeleri: People Make the Brand 2016

Dünyadan ve Türkiye’den İlham Veren İşveren Markası Hikayeleri: People Make the Brand 2016

people-make-the-brand

İşveren markası kavramıyla ilk tanışmam 2009-2010 yılları arasındaydı. Ve o günden bugüne işveren markası adına yapılan her şeyi ilgiyle takip ediyorum. Rekabetçi pazar yapısı ile ile birlikte şirketler tercih edilen birer marka olmak adına stratejik adımlar atmaya başladılar. Özellikle pastanın süsü yerine hamuruna odaklanması kısmına artık geçebildiğimizi de söylemek mümkün.

Peki Türkiye’de ve dünyada firmalar neler yapıyor bunu da öğrenmek istemez miyiz? Eğer sizler de benim gibi bu alana ilgiliyseniz, işveren markasını merak ediyor, nasıl inşaa edileceğini öğrenmek istiyorsanız People Make the Brand İşveren Markası Konferansı’na katılabilirsiniz.  En önemlisi de piknik düzenlemenin ötesinde neler varmış bunu da irdeleme şansı yakalayabilirsiniz 🙂

4 Kasım 2016 tarihinde Shangri-La Bosphorus, İstanbul’da dördüncü kez gerçekleşecek People Make the Brand İşveren Markası Konferansı, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinin insan kaynakları ve iletişim profesyonellerine ev sahipliği yapacak. Dinamo Danışmanlık’ın misafiri olarak ben de konferansta yer alacağım.

People Make the Brand Konferansı, işveren markasına dair teorik altyapı sağlamaktan daha fazlasını, katılımcıları güçlü deneyimlerle buluşturmayı vaad ediyor. Açılışını Evrim Kuran’ın yapacağı konferansta küresel işveren markası çalışmalarında dünyanın en önemli stratejisti sayılan Richard Mosley ve Universum Global Danışma Kurulu Başkanı Claudia Tattanelli de sahne alacak. Onlarca sektörden 200’ün üzerinde işveren markası ilgilisinin buluşacağı konferansta, Coca-Cola, BBVA, Heineken ve P&G şirketleri işveren markası yolculuklarını anlatacak; Anlatsin.com ise işveren markası çalışmalarında dijital paydaş olarak yarattıkları katma değeri paylaşacak. Ayrıca konferansta işveren markası metrikleri, global işveren markalarının lokal uygulamaları, çalışan değer önermesi geliştirme süreci ve sürdürülebilir işveren markası stratejileri konuları derinlemesine irdelenecek. Yazar ve hikaye anlatıcısı Sinan Sülün’ün sunuculuğunu yapacağı konferansta ayrıca Türkçe-İngilizce simultane tercüme de yapılacak.

 

people-make-the-brand

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Konferansta görüşmek üzere 🙂

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz