Title Image

Dijital Dönüşüm 2018 Hedeflerinizde Yer Alabilir Mi?

Dijital Dönüşüm 2018 Hedeflerinizde Yer Alabilir Mi?

Dijital Dönüşüm

 

Teknolojiyi şirketlerin ne kadar içine yerleştiriyorsak o kadar hızlı da büyüyebileceğini ve başarı elde edilebileceğini artık biliyoruz.   Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketine baktığımızda tek bir özelliklerini var o da  dijital dönüşümde ön safhada yer alarak işlerinde teknolojiyi sonuna kadar kullanmaları… Teknolojiyi kullanan şirketler  sektörlerinde kalıcı olmalarının yanında hem büyüyecek hem de yetenekleri çekmeye devam edecek.

 

Dell EMC’nin yaptığı bir araştırmaya göre de (PY Eylül-Ekim 2017)

  • Çalışanların %44’ü iş ortamının yeterince akıllı olmadığını düşünüyor.
  • Çalışanların %42’si teknolojik imkanları iyi olmayan işleri bırakacağını belirtiyor.
  • Çalışanların %82’si iş seçerken teknolojiden etkilendiğini dile getiriyor.
  • Çalışanların %58’i arttırılmış ve sanal gerçeklik gibi teknolojik uygulamaların yer aldığı iş yerlerini tercih edeceğini söylüyor.
  • Dijital dönüşümü tamamlayan şirketler yeni projelerde 3 kat önde gidiyor.
  • Bütçelerinin %33’ten fazlasını inovasyona ayırabiliyor.
  • Gelir hedeflerini 2 kat fazla daha arttırabiliyor.

 

Şirketlerin yeni teknolojilere yatırım yaparak buna geçiş sağlamak uzun ve yıpratıcı gibi gelse de uzun vadede pek çok yararını göreceğini de söylemek mümkün. Nesnelerin interneti, dronelar, arttırılmış ve sanal gerçeklik, giyilebilir teknolojiler, esnek ekranlar, yapay zeka, geofencing, finansal teknolojiler, insan merkezli yaklaşım, ses ve görüntü tanıma teknolojisi, blockchain, robotlar, kişisel asistan ve daha birçok yeni teknolojik trendleri ihtiyaçlara göre sektörünüze, şirketinize dahil etmenin zamanı geldi de geçiyor tabii yakalamanız da hiç zor değil. Belki de 2018 hedefleriniz içerisinde dijital dönüşüm de yer alabilir ne dersiniz?

 

 

Keyifli okumalar…

 

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz