Title Image

Tamam tamam geldim :)

Tamam tamam geldim :)

merhaba-dunya

En içten ve güleç halimle merhaba desem ayların yokluğunu unutturabilir miyim 🙂 

Malum Nef’ten ayrılma, evlilik hazırlıkları, İzmir’e taşınma, evin sorunları, yeni hayata alışma filan derken aylar geçti… Yazı yazmak için uygun koşullar ancak bugün sağlandığı için önce bir merhaba  demek akabinde de yazılarıma dönmek istedim. Beni tanıyanların zaten blogumdan kopabileceğimi düşünmediğini biliyorum. Kısa sürelik kopma oldu ama neler oldu neler bu dönemde bir bilseniz bana eminim hak verirsiniz.

Şimdi nereden başlasam ki…

Doğalgazsız, elektriksiz, internetsiz bir dünya hayal edin. Tarihi bir yolculuk mu desem öğrencilik hayatı mı desem işte garip şeyler yaşadığımı söyleyebilirim. Bu ev olacak diye ısrar eder, apartmana kimse taşınmadan yerleşirsem bunlar çok normal. Hala evde internet yok ne zor şartlarda sizlere merhaba diyorum şu an bir bilseniz 🙂 3 yıl kadarcık da binamızda olmayacağı haberini alınca yıkıldığımı söyleyebilirim. GSM firmalarının sattığı sınırsız görünümlü sınırlı internetle çözüm bulacağım artık. Tamam tamam acıtasyon yapmayım ama ciddi ciddi evin sorunları, sıkıntıları bitmedi. En son evi su basınca Tanrım İstanbul’dan taşınırken şu  sorunmatik Aydan’ı da keşke oracıkta bıraksaymışım dedim. Paralel evrenden gelmiş gibi hissettim bir an.

Neler yapıyorum biraz ondan bahsedeyim.

Çağın İnsan Kaynakları’nın ve Bir Tatlı Huzur’un marka tescillerini yaptırdım. Organizasyon tarafında minicik adımlarla ilerlerken aynı zamanda en aktifinden iş arıyorum. İş görüşmelerim başladı ama İstanbul’daki insan kaynakları ile buradaki insan kaynakları arasında ciddi fark var. Bu arada bilen bilir danışmanlık tarafında ilerlemeyi düşünüyordum. Çağın İnsan Kaynakları Danışmanlık için kendime zaman verdim, orta vadeli hedeflerim arasında şimdilik yerini aldı.

İstanbul’dan da kopmadım, öyle bir niyetim de hiç olmadı. Her ay geliyorum toplantılara seminerlere, zirvelere, eğitimlere vs. dahil oluyorum. Davet etmeniz yeterli 🙂

Umarım affedilmişimdir…

Not: Orta vadeli hedefim 2016 yılının başlarında hayata geçti ve benim orta vadeli plan oldu mu kısa vadeli plana 🙂 İzmir’de iş hayatı istediğim gibi gitmediğinden bu süreci hızlandırmak durumunda kaldım. Bakalım neler olacak? Şansım bol olsun…

Sevgiler 

Aydan Çağ Aydın

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
1 Yorum
 • Gökhan Yılmaz

  24 Kasım 2015 at 12:43 Cevapla

  Aydan bir geldin pir geldin 🙂

  Özlemişiz yahu yazılarını

  Çağın İK Danışmanlık projen inşallah orta vadede gerçekleşir.

  Uzun soluklu nice paylaşımlar dilerim bu yolculukta 🙂

  Saygı ve sevgilerimle

Bir Yorum Yaz