Title Image

Ömer Ekinci ile Gençler Uçuyor

Ömer Ekinci ile Gençler Uçuyor

Büyüyünce anlarsın, zamanı gelince yaparsın, şimdi biraz geride dur, şimdi zamanı değil, daha vakit var, bunlar geçici heves gibi sözler etrafınızdan belki de çokça duymuş olabilirsiniz. Bu cümleler belki de o kadar çok beyninize kazındı ki kendinizi yetersiz, başarısız bile hissetmiş olabilirsiniz zamanında. Sıranın belki de size gelmesini beklediniz hatta sıranın size artık geldiğini bile birileri size söylemiş olabilir. Gençliği bu şekilde durdurmak, sindirmek, pasifleştirmek bizlere hiçbir şey kazandırmayacağı gibi çok şey de kaybettirecektir. 

Gençler kabına sığamazken, inovatif fikirleri varken, girişimci iken neden destek olacağımıza köstek oluyoruz? Öğrenmek istediklerini, merak ettikleri şeyleri şimdi zamanı değil diye erteliyoruz.  Neyden korkuyorsunuz? Sizi geçmesinde mi yoksa?

Neyse ki ülkemizde gençlerle içe içe olan, onların geleceğine müthiş katma değerler sağlayan kişiler de var. İşte bunlardan biri de Ömer Ekinci.

Gençler Uçuyor Logo

Ömer Ekinci TRT Okul’da Gençler Uçuyor diye bir program başlattı ve kendisi programın hem yapımcısı hem de kurucusu. Program 14 Haziran’da başladı ve cumartesi günleri yayınlanıyor. Kesinlikle kaçırmayın…

Özellikle gençler tarafından çok sevilen ve takip edilen Ömer Ekinci programında iş, sanat, spor ve siyaset dünyasında yer alan hepimizin gıpta ettiği ve sıfırdan bir başarı hikayeleri olan isimlere yer veriyor. Ve onların geçmişten bugüne neler yaşadığını, nasıl yükseldiklerini ve en önemlisi ise bu kişiler gençken henüz çok yolun başındayken ne yapıyorlardı bunu ele alıyor. Başarının da hiçte kolay sağlanmadığını, ne denli çaba ve azim gerektiğini bize gösteriyor. Ve her şeyin de dışarıdan göründüğü gibi tıkır tıkır işlemediğini, yolun en başına dönebildiklerini, kaç kez denediklerini, umutsuzluğa nasıl kapıldıklarını ve tekrar nasıl başladıklarını dinliyoruz. İnsanın silkelenmesini sağlayan, farkındalığını arttıran en önemlisi de tutkuyla bir işe girdiğinde hangi sonuçlar doğuracağını anlatan hikayeler… Gençler için hayatın içinden, iz bırakan en önemlisi de başarma güdüsü sağlayan hikayeler… Programı izledikten sonra hayallerimizin peşinden koşmamız için bizi harekete geçireceğini söylemek mümkün. 

Ömer Ekinci’nin emeğine sağlık, harika bir iş çıkarmış. Binlerce gence artık daha farklı platformlardan da ulaşabiliyor, onlara iyi ki abilik ediyor. En önemlisi de gençlerin hayallerini, planlarını önemsiyor, onlara yol gösteriyor. 

Gençler Uçuyor’u takip edebileceğiz platformlar:
facebook.com/genclerucuyor
twitter.com/genclerucuyor
instagram.com/genclerucuyor
genclerucuyor.com

Ömer Ekinci Kimdir?

12 Yıldız Kurucusu, Desnet CEO’su, Gençler Uçuyor Talkshow yapımcı ve sunucusu

2002 yılında Desnet’i kuran Ekinci, Türkiye’nin %100 ilk yazıcı teknolojisini geliştirdi ve üretimini başlattı. Türkiye dahil 13 ülke pazarında stratejik bir noktaya ulaşan Desnet, Türkiye’de teknoloji sektöründe kendi kategorisinin 34. sü durumuna geldi.

2009 ve 2010′da 2 yıl üstüste Türkiye’de Yılın Genç Girişimcisi ödüllerine layık görülen Ekinci, 250′ye yakın konferansta 200 bin kişiye Girişimciliği anlattı.

Ömer Ekinci’nin 2012′de kurduğu 12 Yıldız Genç Liderlik Platformu’nda bin yıllık bir Anadolu geleneği olan Usta-Kalfa-Çırak modeliyle 18-30 yaş arası gençlerden yıldız liderler yetiştiriyor. Projeler yaparak ve eğitimler alarak kademe kademe çıraklıktan ustalığa giden 12 Yıldız projesinin 2 yılda 50 ülkeyi kapsaması planlıyor.

Gençlik Politikaları ve stratejileri konusunda şirketlere ve kamuya danışmanlık veren Ekinci, aynı zamanda gençlere yönelik yazdığı 500′den fazla yazdığı omerekinci.com’da da blog tutuyor.

Dünyayı, kendisini keşfeden ve fark eden gençlerin değiştireceğine inanan Ekinci, dünyaya gelme sebebini iki cümleyle açıklıyor : değer yaratmak ve iz bırakmak.

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz