Title Image

Kötü CV'lere Güle Güle

Kötü CV'lere Güle Güle

               

                

           Çağın İnsan Kaynakları blogunun 2. sosyal sorumluluk projesi bu gece itibariyle başlıyor.  İlki hepinizin bildiği üzere “Her Ay Bir Kitap Kampanyası” idi.

             Daha çok öğrencilerin ve yeni mezun olan arkadaşların serzenişlerde bulunduğu bu konuya el atma zamanı geldiğini düşünerek kolları sıvadım. Sizler CV’nizi bana yolluyorsunuz ve mail aracılığıyla ben size tavsiyeler verip öneriler geliştiriyorum. Burada amacım CV’lerinizi  bir kalıba koymaktan ziyade size ilham verebilmek, tarafsız bir gözle CV’lerinize çeki düzen vermek ve beraber ortaya güzel, işe yarar, etkin CV’ler çıkartmak. Her şeyi geçtim en azından bütün İK’cıların yapmayın etmeyin dediği (mail adresi, fotoğraf, yazım kuralları vb.) standart şeyleri düzetebilelim.  Böylelikle etkin olmayan, kötü CV’lere de güle güle diyelim.

   Eğer gönüllü isen öncelikle bu yazının altına bir yorum sonrasında da CV’ni aydancag@yahoo.com.tr ye yollayabilirsin. Hadi ne bekliyorsun?

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
16 Yorum
 • Serhat Levent Kahyaoğlu

  19 Ocak 2012 at 00:24 Cevapla

  Tebrik ediyorum çok güzel bir düşünce …İnsanlara dokunmanın binlerce yolu var ve sürekliliğini sağladığımız her yol çok özel ve güzel.başarılarının devamını diliyorum 🙂

 • İpek Ersayan

  19 Ocak 2012 at 00:31 Cevapla

  Benim biraz ters oldu, önce mail attım şimdi de yorumumu yapıyorum ama olsun 🙂 bence sosyal sorumluluk kavramı belirli kalıplar altında incelenmemelidir, siz de her ay bir kitap kampanyası ve cv danışmanlığı gibi farklı bir alanda yardımcı oluyorsunuz.Oldukça özgün, başarılarınızın devamını diliyorum…

 • Buse Hakan

  19 Ocak 2012 at 01:28 Cevapla

  Bu yeni projenizin mezun olacak arkadaşlarımıza(ve ayrıca bana :)) büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Yorumlarınızı merakla bekliyorum, iyi çalışmalar dilerim.

 • gökhan yılmaz

  19 Ocak 2012 at 09:19 Cevapla

  Aydan hanım kutlarım sizi..:) Mülakat kadar önemli bir konu Cv ayrıca bu konuda yaptığınız ve yapacağınız her yardım için teşekkür ederiz..:)

 • betül gür

  19 Ocak 2012 at 12:30 Cevapla

  Sonunda yeni mezunlara gerçekçi bir çözümle yaklaşacak aranan uzman bulundu 🙂 teşekkürler …

 • Mevlüt

  19 Ocak 2012 at 14:51 Cevapla

  Öncelilke böyle yardımı yaptıgtınız için teüşekkür ediyorum.Cv yazımı çok öenmli..Öyle ki iş başvurunun bile reddine yol açacak hatalar yapabiliyoruz.

 • İlayda Uğur

  19 Ocak 2012 at 20:45 Cevapla

  Günbegün önemi artan sosyal sorumluluk projelerine bir İK’cı olarak böyle bir katkı yapmanız gerçekten çok sevindirici bizler açısından…

  Umarım bu projeniz, birçok İK’cıya örnek olur…

 • DaMLa Tanrısever

  19 Ocak 2012 at 21:02 Cevapla

  cv yazmanın yanında artık önyazı yazabilmekte ayrı bir ustalık ister oldu.nacizane fikrim bunada önem vermeniz:)

 • GÖKSEL IŞIKLAR

  20 Ocak 2012 at 10:19 Cevapla

  Bu kadar genç yaşta mesleğini bu kadar çok seven bir insan olmanız gerçekten çok güzel bişey.CV yazımı her zaman çok önemli olmuştur internette cv yazımıyla ilgili çok fazla yazı bulunuyor ancak sizin bir uzman gözüyle bu cv’leri değerlendirmeniz özgeçmişlerimizin doğru olması bakımından çok faydalı.

 • yigit

  20 Ocak 2012 at 14:31 Cevapla

  Yeni hayata atilanlar veya yeniden is aramaya baslayanlar icin cv, ise alinmlari konusunda cok onemli bir yer tutuyor,adeta kapiyi araliyor.Sizin boyle bir calisma yapmanizi,yardimci olmanizi takdir ediyor,tesekkur etmeyi bir borc biliyorum.
  Saygilarimla…
  Yigit CAKIR

 • Caglar

  20 Ocak 2012 at 14:50 Cevapla

  çok faydalı olabilecek ipuçları alabileceğimi düşünüyorum…

 • Özkan Aslan

  24 Ocak 2012 at 02:31 Cevapla

  Değerli Aydan Hanım, eşsiz fikriniz ve güzel geleceklere gerçek manada vereceğiniz anlamlı düşünceleriniz için size çok teşekkür ederim. CV’me yapacağınız yönlendirmeler ve yorumlarınızı sabırsızlıkla bekleyeceğim.

 • Deniz

  25 Ocak 2012 at 20:12 Cevapla

  Aydan Hanım öncelikle size çok teşekkür ediyorum, sizin gibi işini severek yapan insanlardan çok şey ögreniyoruz 🙂

 • Mete

  25 Ocak 2012 at 20:23 Cevapla

  Çok güzel bir düşünce Aydan Hanım;

  Tebrik ediyorum.

 • Sinem

  27 Ocak 2012 at 21:29 Cevapla

  Çok güzel, yolunuzda ilerlemek isterim.

 • Aydan Çağ

  2 Şubat 2012 at 20:58 Cevapla

  Güzel yorumları için herkese çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince destek olmaya çalıştım. Umarım sizin için işe yarar tavsiyeler olmuştur.

  25’e yakın CV geldi ve kimilerine geç de olsa tavsiyeler, öneriler vermeye çalıştım. Atladığım CV olduysa eğer bana tekrar mail atarsanız sevinirim.

  Sevgiler

Bir Yorum Yaz