Title Image

İş Görüşmesi Yapacağımız Yere Ne Kadar Süre Önce Gitmeliyiz?

İş Görüşmesi Yapacağımız Yere Ne Kadar Süre Önce Gitmeliyiz?

 

               İş görüşmesi yapacağınız yere en fazla 15 dakika erken  gidilmesi  gerekiyor diye düşünüyorum. Tam zamanında gitmek de bazen sizin daha da heyecanlanmanıza, nefes kontrollerini yapamamanıza sebep olabiliyor. Tabi bu durum adaydan adaya değişiklik gösterebiliyor. Her zaman için zamanı iyi kontrol etmek gerekir.

              Ama adaylar malesef 1-2 saat önce de görüşmeye de gelebiliyor.  Bu durumda aday beklerken görüşme odasında tek başına saatlerce oturararak sıkılabiliyor. Ya da çok bekletmemek için uzmanlar programında değişiklik yapmak zorunda kalabiliyor.

 

               Bu ara en çok başımıza gelen olay ise, adaya mülakat saatini mesele saat 14:00 vermişiz, aday saat 11:00’de bizi arayıp “Şu an görüşme yapılacak olan yerdeyim, eğer mümkünse görüşmeye şimdi katılabilir miyim?” diyor. Görüşme saatlerini ayarlarken adayların uygun olduğu zamanlara organizasyon yapılmasına rağmen bu şekilde erkenden gelmelerine  anlam veremiyorum.

 

            Ne geç kalın ne de erkenden gelin. Zamanı nasıl plandığınız, görüşme için olumlu değerlendirilebilecek detaylardan birisidir.

 

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz