Title Image

#ikbloggerlarisirketlerde Projesi

#ikbloggerlarisirketlerde Projesi

#ikbloggerlarisirketlerde Projesi

#ikbloggerlarisirketlerde Projesi

Bloggerlardan Artemiz Güler, Ayşe Kirman, Ezgi Feda ve Burçin Şoray Erdağ’ın hayata geçirdiği #ikbloggerlarisirketlerde Projesi beni oldukça heyecanlandı ve içinde mutlaka olmak istedim. Projenin kurum sorumluları Artemiz Güler, Ayşe Kirman iken blogger sorumluları ise Ezgi Feda ve Burçin Şoray Erdağ’dır.

#ikbloggerlarisirketlerde Projesi’nin amacı;  İK Bloggerları ile şirketleri bir araya getirip şirketlerin tanıtmak istediği İK uygulamalarını İK Blogları aracılığı ile sadece kongre, seminer, zirve gibi platformlarda değil daha geniş bir okuyucu kitlesi bulunan İK Bloglarında paylaşmalarını sağlamaktır.

Proje; her şirket ile eşleşecek bir İK Bloggerının yarım/tam gün ilgili şirkette misafir olarak şirketin paylaşmak istediği İK uygulamasına dair detaylı bir bilgi alması, şirketin ofisinde zaman geçirmesi ve ardından bu ziyareti takip eden bir hafta içinde kendi blogunda bu deneyimlerini paylaşması üzerine kurulu.

Projeye ben de diğer İK Bloggerları gibi başvuruda bulundum. Ve aşağıdaki seçim kriterleri doğrultusunda projede yer almaya hak kazandım. Katma değer yaratacak projelerde yer almak oldukça motive edici 🙂

Projeye katılmak isteyen İK Bloggerlarının sahip olması gereken kriterler ve seçim kriterleri:

• İK Bloggerları proje işleyişini kabul etmeli.

• Çalışma gönüllülük esasına dayanmaktadır.

• Blog yazısı yazılacak şirket ile aynı iş kolunda çalışmıyor olmak gereklidir.

• İK alanında okuyor ya da çalışıyor/çalışmış olmak gereklidir.

• Aktif kullanımda olan bir blog sayfasına sahip olunması beklenmektedir. (Aktif: Yılda en az 6 yazı yazmış olmak)

• Sahip olunan blogun gelir modelinin olmaması, ticari faaliyetin bir parçası/tanıtım aracı olmaması, reklam almaması gereklidir.

• Kişisel ya da bloguna ait sosyal medya hesaplarına sahip olunmalıdır. (twitter, facebook, linkedin)

• Projeye katılım için en az yarım iş günü projenin şirket ziyaretine uygun olmak önemlidir.

• Projeye dahil olabilmek için proje lansmana katılmak gereklidir.

Projeye katılmayı kabul eden sektörlerinde lider, işveren markasına yatırım yapan ve bu işbirliği ile fark yaratmak isteyen şirketler: Arçelik, Denizbank, Kariyer.net, Koç Sistem, Loreal, Sahibinden.com, Vodafone, Finansbank.

Projede yer alacak İK Bloggerları: Aydan Çağ Aydın, Bahar Kumbetli, Ceren Bandırma, Gündüz Güldamlası, Hakan Maden, Melis Tiftikci, Selin Yetimoğlu, Serdar Baran.

Bloggerlar olarak alacağımız kısa bir eğitimden sonra şirket-blogger eşleştirmeleri tamamlanacak. Özellikle işveren markasında öne çıkan bu şirketlerden hangisinde yer alırsam alayım mutlu olacağımı söyleyebilirim.

Şimdi bizi neler bekliyor heyecanla bekliyoruz…

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz