Title Image

Ege Üniversitesinde Blog Atölyesi

Ege Üniversitesinde Blog Atölyesi

İnsan Kaynakları alanında duayen olan Sevgili Hocam Tamer Keçecioğlu’nun daveti ile 25 Nisan’da ve 9 Mayıs’ta Ege Üniversitesindeydim.

25 Mayıs’ta İnsan Kaynakları Tezsiz Yüksek Lisans Dersi’ne konuk oldum ve Blog Yazarak Kişisel Marka Oluşturmak üzere konuştuk. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Ege Üniversitesi’nde Tamer Hoca’dan ders alan herkes çok şanslı, çünkü birebir tüm öğrencileriyle ilgileniyor ayrıca dersleri teorinin yanında pratiğe de dönük. Birçok şirketin İK Yöneticisi derslerine konuk oluyor, onun dışında şirketlerin İK süreçlerini görmeleri için ziyaretler gerçekleştiriyorlar, öğrencileri ile tek tek ilgileniyor ve hepsinin kendini geliştirmesi, işe yerleşmesi ya da iş değiştirmesi süreçlerinde birebir destek olduğunu söyleyebilirim. 

Blog Atölyesi

O gün ben de  blog yazmaya nasıl ve neden başladığımı, sosyal medya yolculuğum nasıl gerçekleştiğini, Çağın İnsan Kaynakları nasıl hayata geçtiğini, kişisel marka sürecinin nasıl oluştuğunu, sosyal medyada nasıl marka oluşturulduğunu, blogun nasıl açıldığını ve sosyal medya edinimlerim neler olduğu gibi konularda yoğunlaştım.  Benim sunumumdan sonra da önceki dönem yüksek lisans programından mezun olan ve yeni blog açan Begüm Mol öğrencilere blogların tarihçesinden ve günümüzdeki durumlarından bahsetti. 

Akabinde Tamer Hoca, Blog Atölyesi yapma fikrini benimle paylaştı ve benim gibi blogger olan Türker Okay ile beraber Blog Atölyesi yapmaya karar verdik. 90 kişi kayıt yaptırmıştı açıkçası bu kadar rakamı hiç beklemiyordum ve iki sınıf oluşturarak 9 Mayıs’ta lisans ve yüksek lisans öğrencileriyle bir araya geldik. Önümüzdeki haftalarda Blog Atölyesi 2 ile atölye çalışmasına katılan ve blog açan öğrencilerle bir araya geleceğim.

Blog Atölyesi

Tamer Hoca, öğrencilerinde çok ciddi bir farkındalık yarattığından, eminim önümüzdeki dönemlerde İK Bloggerları’nın sayısı artacak. Ege Üniversitesi’nde İK Bloggerlar’ı filizleniyor 🙂

*Bu arada atölyesi çalışması bitip öğrenciler dağılmaya başladıktan sonra fotoğraf çekildiğimiz için sayımız az gözükebilir 🙂

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz