Title Image

D.I.S.C. Kişilik Envanteri

D.I.S.C. Kişilik Envanteri

Kariyer.net sitesi üzerinden yaptığım kişilik envanter testinin 9 sayfalık ayrıntılı raporundan bir kaç bölümü paylaşmak istiyorum. Site üzerinden yaptığınız kişilik envanterini dilerseniz satın da alabilirsiniz.

Genel Davranış Özellikleri: Aydan Çağ baskın olarak “dominant” ve “iz bırakan” karakter özelliklerinin etkisinde olduğundan iddialı, hırslı, dinamik, cesur, sosyal ve kendine güvenlidir. Hayatta ne istediğini iyi bilir ve bunun için yapılması gerekeni yapar. Başarı ve kariyer vazgeçilmezdir. Çok başarılı lider ya da yönetici olabilir.

İş ve Görevlendirme: Lider karakteri sayesinde dominant ve karar verici konumlarda oldukça başarılıdır. Direkt ve talepkar tarzı genelde resmi, gerektiği zamanlarda ise karşısındakini etkileyecek kadar sosyal ve sıcak olabilir. Bu kişi stres altında hızlı karar alabilir, tek başına bir işi rahatlıkla sonuçlandırabilir. Bir işi başarmak, üstesinden gelmek, herkesin kaçtığı işleri üstlenmek kişiye oldukça keyif verir.
Bu kişi için zor ve stresli işler idealdir. Özellikle yaptığı iş ile daha çok tanınacak ve başarıları örnek gösterilecekse işe direkt talip olur.
Özellikle hızlı düşünme, değişen ortama ayak uydurma, canayakın tarzı ve sonuç odaklı yapısı sayesinde karşısındakini çok rahat ikna eder ve işi sonuçlandırır.
Liderlik özellikleri ön planda olduğundan sosyal ilişkileri kuvvetli her türlü yöneticilik pozisyonları bu lişi için idealdir.

İletişim: Çok rahat pozitif iletişim  kurar, çekici, eğlenceli ve çok sosyaldir. Her ortamda çevresini etkileyebilir, ikna edebilir ve dikkatleri üzerinde toplayabilir.

Motivasyon: Üstesinden geldiği işlerle gurur duyar. Kendisinden çok, başarılarına yapılan iltifatlar bu kişiyi daha fazla motive eder. Bu kişi başkalarına bağımlı olduğunu veya kontrolü kaybettiğini hissettiği anda ters tepki verebilir ve agresifleşebilir.
Bu kişi için sosyal organizasyonlar düzenlemek, düzenli eğitimler almak ve kişisel gelişim programlarına katılmak son derece önemlidir.

Örnek Uygun İşler
Bölüm Yöneticisi %71
Genel Müdür Asistanı %70
Girişimci %76
İnsan Kaynakları Direktörü %76
Müşteri Hizmletleri Yöneticisi %75
Ofis Yöneticisi %85
Üst Düzey Yönetici %74
Yönetim Kurulu Üyesi %80

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz