Title Image

Çocuklar Gülsün Diye : )

Çocuklar Gülsün Diye : )

 

 

 

 

 

 

 

          Aylar öncesiydi, Gülben Ergen’i ilk kez Okan Bayülgen’in programında daha kampanya proje aşamasında iken dinledim.   İşte o an duyarsız kalamayacağımı fark ettim. Bir çocuğun neler ile mutlu olabileceğini az çok kestirebiliyorum. Bir çocuk düşünün o alacağı eğitimin o yaşlarda tabiî ki farkında değil, onu mutlu eden oyun parkı, oyun hamuru, bir kalem, bir boya… O bunlarla gülümseyebilir, mutlu olabilir, kendisine yaptığı yatırım ise cabası..

          Çok uzak köylere anaokulu yaptırabilmek  için yola çıkmışlardı: Gülben Ergen, Feride Edige ve Elvan Oktar. Hedefleri 0-6 yaş arası çocuklara hakkettikleri mutluluğu vermekti. İşte bu yüzden bu kampanyanın içerisinde olmalıydım. Trabzon, Mardin, Tokat, Hatay,Erzurum ve Sinop belirlendi öncelikle. Bir yıl içerisinde bu şehirlerdeki köylere yapılacaktı anaokulu. Maddi ve ayni yardımlar toplanmaya başlandı. Anaokulu olupta içerisinde çocukların eğitimini, el becelerilerini, hayal dünyalarını geliştirebilecek malzemeler olmayan okullarımıza da yardımlar toplandı.

          Bense, ilk olarak kendim bir şeyler aldım sonrasında da üniversitemde okuyan arkadaşlarıma ilettim bu kampanyayı… Esnaf, aile, arkadaş çevresi, tanımadığım insanlar vs. farklı farklı yerlerden destekler aldım.  Facebook ve twitterımı epey bir süre bu kampanya ile ilgili yazılar yazarak kullandım. Uydur buydur bir kumbara hazırladım işyerlerine bıraktım. Kaç kez esnaf esnaf gezdik sayamadım… Sadece para verip kenara çekilsinler de istemedim. İşin içerisinde olsunlar istedim. Parayı verip sen al diyenlerden para da almadığım gibi gönül de koydum bazı arkadaşlarıma.. İlla beraber gideceğiz, kendi çocuğumuza alır gibi düşünerek, hangisi daha kaliteli, yararlı, eğitici olur diye kafa yorarak alacaktık. Yaşadığım tarif edilemez duyguyu yardım eden herkesin yaşamasını istedim. Ancak bu şekilde anlık paylaşımlar değil, sürekli paylaşımlar gerçekleştirecektik. Beni tanıyan tanımayan birçok kişi kampanyanın sıcaklığını içerisinde hissetti ve maddi manevi destekçi oldular. İlk gönderimizde toplamda 30 kişinin desteğiyle 8 koli hazırladık. Sonrasın bu sayı 20 lere ulaştı…

          Taşın altına elimizi bir kez koyduk, bırakmaya da hiç niyetimiz yok. Uzaktan da olsa ÇGD ekibinin bir parçası olmak güzel. Okul açılışlarına gidip, duvarları boyamak, oyuncakları yerleştirmek şimdi ki hedefimiz.

          Bütün bunlar niye diyenlere tek cevabımız oldu Çocuklar Gülsün Diye 🙂

 

 

Sizler de destek olmak isterseniz;

Hesap Adı : Çocuklar Gülsün Diye
Banka : Garanti Bankası
Şube Kodu : 395
TL Hesap No: TR970006200039500006211111
Euro Hesap No: TR540006200039500009011111
Dolar Hesap No: TR270006200039500009011112
Yurtdışı Gönderileri İçin Swift(BIC) Kodu : T.G.B.A.T.R.İ.S.395
 
Turkcell SMS No:  1234′e CGD yazıp yollayın (5 lira katkıda bulunun)
Vodafone SMS No: 2345′e  CGD yazıp yollayın (5 lira katkıda bulunun)
 Avea SMS No: 2345′e  CGD yazıp yollayın (5 lira katkıda bulunun). Kampanyamız Turkcell ve Avea faturalı, faturasız hatlar için, Vodafone’da ise faturalı hatlar için geçerlidir.

 

 

 

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
3 Yorum
 • Gökhan

  25 Eylül 2010 at 11:56 Cevapla

  bu projenden dolayı kutlarım.ayrıca bloğun hayırlı olsun.Çocuklar Gülsün EVET

 • Kristal

  26 Nisan 2011 at 03:45 Cevapla

  Harika bilgiler. Tesekkur ederim.

 • M.A.

  4 Mayıs 2011 at 00:30 Cevapla

  Gerçekten çok beğendim bu yazıyı ve sık kullanılanlara aldım.

Bir Yorum Yaz