Title Image

Bilim İlaç'tan Beklenen Cevap Geldi

Bilim İlaç'tan Beklenen Cevap Geldi

 

 

 

 

 

 

 

 

Dün Bilim İlaç’ın adaylara geri dönüşü konusunda yazmış olduğum yazıdan sonra çok fazla konuyla ilgili geri dönüş aldım. Adayların ciddi anlamda çok canını sıkan bir konuyu ele almıştım. Yazımda da bahsetmiş olduğum gibi yaşamak ve yaşatmak istemediğimiz kötü aday deneyimini birçok firma yaşatıyor. Yazıyı kaleme almamdaki nedene gelirsek belki süreçler iyileşir, hem Bilim İlaç hem de diğer firmalar bu konunun önemine odaklanırlar düşüncesi idi. Umduğum gibi de oldu.

 

Bugün sabah Bilim İlaç’tan İnsan Kaynakları Müdürü Dilek Mete ve İnsan Kaynakları Direktörü Aykut Bora benimle iletişime geçti. Uzun uzun sohbet etme imkanı bulduk. Öncelikle bütün samimiyetimle şunu söylemek isterim tam da Bilim İlaç’a yakışacak şekilde bir görüşme gerçekleştirdik. Kısaca özetlemek gerekirse; konuyu bir de Aykut Bey benden telefonda dinlemek istedi, sonrasında bana işe alım süreçlerinin nasıl işlediğini, geri dönüşlere verdikleri önemden ve geri dönüşlerle ilgili orta vadede yapacakları yeni süreçten bahsetti. Benim yazımla beraber aslında iyi olduklarını düşündükleri işe alım süreçlerini yeniden masaya yatıracaklarını, yazımdan sonra orta vadede yapacakları süreci hızlandırıp kısa sürede uygulamaya alacaklarının da haberini de verdiler. Hatta Dilek Hanım bu süreci dilersem benimle de paylaşacabileceklerini de aktardı. Bilim İlaç ayrıca 235 adaydan da en kısa zamanda özür dileyeceğini aktardı.

Ben mutluyum çünkü;

– Blogger olarak yazmış olduğum yazı yok sayılmadı, kaldırmam için baskı kurulmadı. 

– Bilim İlaç’ın üst düzey İK yöneticileri samimi bir şekilde iletişime geçti, yaklaşımları oldukça  başarılı idi.

– Yaşanan olay günün en kritik konusu yapılıp masaya yatırıldı.

– Hatayı kabul edip, bana bunun farkındalığını yarattığım için defalarca teşekkür edildi ve süreçle ilgili iyileştirmeler için adım atıldı.

– 235 adaydan özür dileyeceklerini ifade ettiler, Dilek Hanım’ın da Aykut Bey’in de samimiyetlerine inandığımı ve en kısa sürede bunun gerçekleşeceğini söylemek isterim.

– Bu krizi iyi yönetteceklerini hatta iyi yönetmeye başladıklarını düşünüyorum.

– En kısa sürede aday geri dönüşleri ile ilgili kuracakları etkin sistemi zirvelerde ya da kongrelerde sunacaklarını ve diğer uygulamalarında olduğu  gibi ödüllendirileceklerine yürekten inanıyorum. 

 

Ve son olarak bu denli duyarlı yaklaştıkları için Bilim İlaç’a, Aykut Bora’ya ve Dilek Mete’ye çok teşekkür ederim. 

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz