Title Image

Yok Böyle Bir Ofis! (Sahibinden.com)

Yok Böyle Bir Ofis! (Sahibinden.com)

Sahibinden.com Ofisi nasıl mı olmuş?

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com’un yeni ofisi sizleri de şaşırtacaktır. sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş, Türkiye’nin en büyük pazar yeri haline geldiklerini belirterek, yeni ofislerinin de bu vizyonu yansıtması gerektiğine inanmışlar. En değerli varlığımız olan insan kaynağımız denilir ya işte bu videoyu izlediğinde sahibinden.com’un buna gerçekten inandığını görebiliyoruz. Zappos ve Google ofisleri bugüne kadar gördüğüm en iyi ofislerdi Türkiye’den de sahibinden.com’u artık örnek verebiliriz bence. Ofisteki her şey abartısız detay odaklılıkla inşa edilmiş.

 

Çalışan memnuniyetinin ve çalışana yatırımın öncelikli hedefleri arasında yer aldığını bu yüzden de yeni ofisin lokasyonunu bile belirlerken öncelikle tüm çalışanların oturdukları yerleri dijital bir harita üzerinde işaretleyerek işe başlamışlar ve böylelikle ulaşım sorunlarını en aza indirgemişler.

 

Videoyu izledikten sonra eminim sizler de hayran kalacaksınız 🙂 Videonun altına da birkaç ofis fotoğrafından paylaşıyorum. Sahibinden.com’da işe başlayan arkadaşım Engin Can sayesinde ofisten haberdar olduğum için kendisine teşekkür ediyorum.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5nsbe3n39fU

 

 

 Sahibinden.com Ofisi

Sahibinden.com Ofisi

Sahibinden.com Ofisi


Sahibinden.com Ofisi

Sahibinden.com Ofisi

Sahibinden.com Ofisi

Sahibinden.com Ofisi

Sahibinden.com Ofisi

Sahibinden.com Ofisi

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
8 Yorum
 • Gülsün Müftügil

  24 Aralık 2012 at 08:44 Cevapla

  Harika gözüküyor! Böyle şirketlerin yavaş yavaş artıyor olması mutluluk verici… Türkiye’den bunlara bir örnekte seninle birlikte gezdiğimiz Doğuş Medya Tower gösterilebilir değil mi? Şu durumda bilişim ve medya başı çekiyor gibi diyebiliriz.
  Paylaşım için teşekkürler…

 • Aydan Çağ

  24 Aralık 2012 at 20:33 Cevapla

  Doğuş Medya Tower ofis olarak bence de güzeldi medya sektöründe yer alıyor olması biraz da bana cazip gelmişti. Fakat ince düşünülmüşlük, çalışan markası yaratma, cazip iş ortamı sunma, çalışana değer verme vb. konular bakımında sahibinden.com ofisi başı çekiyor 🙂

 • Erman Erdoğan

  26 Aralık 2012 at 21:15 Cevapla

  Gerçekten muhteşem yapmışlar. Google dan esinlenmişler ve iyiki de öyle yapmışlar. Böyle bir şirkette çalışmayı kim istemez. Ben çalışmak istemezdim. 🙂

 • Mehmet Ulukaya

  27 Aralık 2012 at 13:11 Cevapla

  Allah razı olsun yapmış oldukları çalışmalar gayet güzel umarım bu tür firmaların sayılarını da artarak çoğaltırız.

 • Ertan

  28 Aralık 2012 at 05:31 Cevapla

  Tek kelimeyle ” harika ” . İnsanlarda eve gitme isteği kalmıyordur sanırım.

 • Aydan Çağ

  11 Ocak 2013 at 18:03 Cevapla

  Umarım birçok şirkete örnek teşkil eder 🙂

 • Murat Umutlu

  20 Ocak 2013 at 01:19 Cevapla

  Hayalimdeki yazılım firmam 🙂

 • Aylin

  22 Temmuz 2015 at 13:09 Cevapla

  Bence eksik olan tek şey seks. Onuda eklemeliler diye düşünüyorum. Çünkü konsantrasyonun temel bileşimi boşalmış bir vücuttur. İşte bunun içinde tek sorun partner olabilir yoksa yapılması olanaksız bişey değil. Tabi ahlak ve namus bekçileri yoksa!

Bir Yorum Yaz