Title Image

Şirket Sahipleri, Yöneticiler, İK’cılar Maskelerinizi Çıkarın

Şirket Sahipleri, Yöneticiler, İK’cılar Maskelerinizi Çıkarın

 

 Şirket Sahipleri, Yöneticiler, İK'cılar Maskelerinizi Çıkarın

 Şirket Sahipleri, Yöneticiler, İK’cılar Maskelerinizi Çıkarın

 

Tüm şirketler çalışanına değer verdiğini hatta değer vermenin de ötesinde davranışlar sergilediklerini söylerler. Çalışanına değer verdiğini söyleyen firmaların bir de çalışanlarına durumu sorduğumuzda ne değerinden bahsediyorsun derler! Sizler de defalarca eminim buna şahit olmuşsunuzdur. Olay çalışana değer vermenin ötesinde sadece insan olduğunu aynı senin gibi etten kemikten var olduğunu, duygu ve düşüncelerinin olduğunu düşünmek ve insana değer vermektir asıl olan. 

 

Çalışana sadece etkinlik düzenleyerek, kulüpler kurarak, yıl sonu partileri düzenleyerek maalesef değer verdiğinizi gösteremezseniz. Verdiğiniz sözleri yerine getirerek, tüm haklarını vererek, sürecin içine dahil ederek, çalışanı kendinden bile daha çok düşünerek, kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunarak, etkin iletişim kurarak, motivasyonunu sağlayarak, bizim için özelsin hissini vererek vermiş olduğunuz değeri gösterebilirsiniz. Tabi gerçekten değer veriyorsanız!

 

En anlaşılır değer de bir çalışanı işten çıkartırken neler yaptığınızdır. İşte bu noktada şirketlerin eteklerindeki taşlar dökülür! Ben çalışanıma çok değer veriyorum demekle maalesef değer verilmiyor..

 

 Kimse saf değil, sadece cin siz de değilsiniz… Şirket sahipleri, yöneticiler, İK’cılar maskelerinizi çıkarın! Samimiyetsizlere gerçekten tahammül etmek çok zor…

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz