Title Image

Sakarya Üniversitesi İKY Öğrencileri'nin Staj Yapmalarına Destek Olalım

Sakarya Üniversitesi İKY Öğrencileri'nin Staj Yapmalarına Destek Olalım

 

 

 

 

 

 

 

Sakarya Üniversite’si İnsan Kaynakları Yönetimi alanında lisans eğitimi veren ilk üniversitedir. Şimdi İKY öğrencileri 8. yarıyıllarında ve  4 Şubat – 12 Mayıs tarihleri arasında İK departmanlarında işbaşı eğitimi yapmaları gerekmektedir. Staj yapacak  öğrenciler Borçlar Kanununa tabi olduğundan kendilerine herhangi bir ücret ödemesi yapılması gerekmiyor “İş Kazası Meslek Hastalığı Sigortalarını da üniversite ödüyor. Bu konuda ortak çalışmalar yapabilecekleri kurumlara ve desteklere ihtiyaç duyuyorlar.  Kimilerimiz kendi şirketlerinde bu arkadaşlarımızın staj yapmasına destek olabilir kimilerimiz de konunun duyrulmasında.  Bir şekilde destek olmalıyız diye düşünüyorum.

İletişim için
Dr. Tuncay YILMAZ 
0 264 2956308
tyilmaz@sakarya.edu.tr

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
2 Yorum
  • Seda Y.

    25 Kasım 2012 at 18:48 Cevapla

    HocamıZ bu tür çabaları keşke üniversitenin çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü için de gösterseydi, çok memnun olurduk.

  • bayramyolcu

    21 Şubat 2013 at 21:15 Cevapla

    bu konuya değinmeniz gerçekten güzel bir şey. Ben de Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde okuyorum. Şu an staj yapıyorum. Fakat karşılaştığım şirket kaynaklı bazı problemler nedeniyle staj yerimi değiştirmek istiyorum. Bu problemleri yaşayan pek çok arkadaşım var. Piyasadaki Sayın İK’cılar size sesleniyorum. Teorik bilgimizi tecrübelerinizle yoğurun ki İnsan Kaynakları daha çok gelişsin, daha güzel günler görelim.

Bir Yorum Yaz