Title Image

Mutsuz Çalışanların Desteğe İhtiyacı Var – İşveren Markası

Mutsuz Çalışanların Desteğe İhtiyacı Var – İşveren Markası

Mutsuz Çalışanların Desteğe İhtiyacı Var

Avita’nın mutsuz çalışanlar üzerine yapmış olduğu araştırma sonuçlarını, MCT İK Zirvesi 2015’te stantlarını ziyaret etme şansı yakalayarak keşfettim. Araştırma Mayıs 2014’te yapılmış.

Mutsuz Çalışanların Desteğe İhtiyacı Var

Avita’nın mutsuz çalışanlar üzerine yapmış olduğu araştırma sonuçlarını, MCT İK Zirvesi 2015’te stantlarını ziyaret etme şansı yakalayarak keşfettim. Araştırma Mayıs 2014’te yapılmış.

Araştırmada ilk ilgimi çeken nokta her 3 çalışandan 1’inin mutsuz çalışıyor olması idi. Ve ağırlıklı olarak da iş yaşam dengesini kuramamaktan kaynaklı mutsuzlar yaşıyorlar. Yine aynı noktada tıkanıyoruz. İş yaşam dengesinin önemi bir kez daha karşımıza çıkıyor. Ben çalışana çalışmasının karşılığını her ay ödüyorum, gerisi beni bağlamaz zihniyetinin hem çalışana hem de kuruma verdiği, vereceği zarar gözden kaçıyor maalesef. Bu konuda da farkındalığın oldukça düşük olduğunu söylemek de mümkün.

Araştırma sonuçlarını inceledikten sonra, belki üzerine biraz da sizler araştırma yaparak şirketinizde farkındalık belki de önce kendinizde farkındalık sağlayabilirsiniz. Çalışan destek programlarını ben seviyorum, insana değer verdiğinin en önemli göstergesi bence. Tabii gerçekten çalışanınıza değer vermek istiyorsanız 🙂

omnibus-calisan-arastirmasi-2014-avita-calisan-hizmletleri_01omnibus-calisan-arastirmasi-2014-avita-calisan-hizmletleri_023.4.56789işveren Markası, mutsuz çalışan, insan kaynakları blogişveren Markası, mutsuz çalışan, insan kaynakları blogişveren Markası, mutsuz çalışan, insan kaynakları blogişveren Markası, mutsuz çalışan, insan kaynakları blogişveren Markası, mutsuz çalışan, insan kaynakları blog15işveren Markası, mutsuz çalışan, insan kaynakları blogişveren Markası, mutsuz çalışan, insan kaynakları blog

işveren Markası, mutsuz çalışan, insan kaynakları blog

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
3 Yorum
 • Fatih

  22 Şubat 2015 at 11:12 Cevapla

  Aydan Abla günümüzde iş verenlerin, çalışana önem verip vermediği hâlâ meçhul. Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da iş verenler, çalışandan daha fazla verim alabilmek için evini, arabasını, sağlığını her şeyini düşünüyorlar. Biz de şirkete giriş çıkışı bekliyorlar, hepsi bu. Sadece büyük şirketler, çalışanlarının evlerinde huzur içinde yaşadıklarından emin olmaya ve daha mutlu yapmaya çalışıyor. Gerisi deyim yerindeyse sadece modern kölelik yaşatmakla meşguller.

 • Ozgur

  10 Mart 2016 at 07:53 Cevapla

  Yurtdisinda calisiyorum, 6 aydir maas alamiyoruz, mahkemeye verdik kazandik yine de alamiyoruz maaslarimizi. Ne adalete inancimiz kaldi ne baska birseye, mutsuz olmak yine iyi, biz ne yapalim, intihar mi edelim, hirsizlik mi?

 • F. Yonca AYAS

  14 Mart 2016 at 12:29 Cevapla

  Bu aslında sadece işvereni de ilgilendirmeyen çok taraflı bir problem. Yaşanılan ortam, insan ve işe ilgili bir yumak. Burada tıbbi eğitimli; iş yaşamını da bilen kişiler ancak destek olabilir.
  Sevgilerimle ;

  Dr. F. Yonca AYAS

Bir Yorum Yaz