Title Image

Kurumlar için Oryantiring

Kurumlar için Oryantiring

Oryantiring

 

Oryantiring sporunu ve kurumsal hayatta yer almasını daha önce duydunuz mu? Ben de çok yeni öğrendiğim bu konuyu sıcağı sıcağına sizlerle paylaşmak istedim.

 

Oryantiring arazi üzerindeki kontrol noktalarını harita ve pusula yardımıyla bulmayı amaçlayan ve zamana karşı yarışılan doğa sporudur. Bunu yaparken harita üzerindeki sembolleri çevrenizle bağdaştırmanız gerekir.  Oryantiring strateji oluşturmayı ve hızlı karar vermeyi gerektirir, fiziksel gücün yanı sıra muhakeme yapabilmek de önemlidir.

Özellikle doğayla iç içe, keyifle yapılan etkinliğin de ötesinde bir spor olması benim oldukça ilgimi çekti. Kurumsal hayatta yer alması da açıkçası yenilikler aradığımız şu günlerde hepimize ilaç gibi gelecek…

 

Peki Aydan neden bu sporu yapmalıyız hatta kurumlarımda neden yer almalı diye sorarsanız hemen söyleyeyim. İletişim, ekip ruhu, motivasyon, işbirliği, özgüven, takip, büyük resmi görme gibi yetkinlikler kazanılmasına yardımcı oluyor. Sınıf içi eğitimlerde teorik olarak anlatılan içeriğin pratiğe geçmesinde çok yardımcı olacak. Bununla birlikte çalışanlarımız hep birlikte keyifli anlar geçirerek aralarındaki mesafeler de biraz olsun ortadan kalkacak.

 

Kurumlar için oryantiring hakkında daha fazla bilgi almak hem de kurum içi daha farklı sportif organizasyonlar yapmak isterseniz (aklınızdaki projeleri hayata geçirebildikleri gibi kuruma özel proje de geliştirilebiliyorlar) mustafa@broevent.com mail adresinden  iletişime geçebilirsiniz. Mustafa benim üniversiteden çok yakın arkadaşım ve hayata geçirdiği projeler için kendisini canı yürekten kutluyorum…

 

Kurumlar İçin Oryantiring sunumuna linkten ulaşabilirsiniz: http://broevent.com/oryantiring.pdf

 

Oryantiring sporu ile ilgili daha çok bilgi almak isterseniz: http://adrenalinsk.com/

 

Keyifli okumalar…

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
1 Yorum
  • Ali Cevat Ünsal

    13 Eylül 2017 at 17:30 Cevapla

    İyi bilgi! İzci olduğum yıllarda sıkça oryantring yapardık. hem şehir hem de orman oryantringi olarark farklı versiyonlarını da denemiştik. Bir çok alanda faydalı bir etkileşim ortamı sağlıyor. Ayrıca oyunlaştırılmış (gamification) oryantring ile kurumlara çok güzel faydaları da oluyor.

Bir Yorum Yaz