Title Image

Her Ay Bir Kitap Kampanyası (Nisan 2012 Çekiliş Sonucu)

Her Ay Bir Kitap Kampanyası (Nisan 2012 Çekiliş Sonucu)

 

 

 

 

 

 

 

 

Her Ay Bir Kitap Kampanyası’na gösterilen ilgi için öncelikle tüm takipçilerime teşekkür ederim. Bu ay toplamda kampanya duyuru yazımız 16 yorum almıştır. Her Ay Bir Kitap Kampanyası’nın nisan ayı kazananı http://www.random.org/ ile yapmış olduğum çekiliş sonucunda yorum yapan 6. kişi Bilal Durnal’dır. 

 

Bu ay Salim Çam’ın İşletmelerde İnsan Kaynakları Planlaması (Turquality ve IIP Uyumlu) kitabını Bilal Durnal’a hediye ediyor olacağım. 

 

Arka Kapak

Kalite, maliyet ve hızın rekabette üstünlüğü sağlamada bir güç olduğu günümüzde, farklılığı yaratmada en önemli unsur İnsan Kaynakları Yönetimi’dir. Kitapta insan kaynakları planlamasının; gerek insan kaynakları fonksiyonları, gerekse şirketin her bir fonksiyonunun planlaması ile olan birleştirici rolü üzerinde durulmaktadır. Ayrıca IIC ve Turquality çalışmalarında da önemli bir yol göstericidir.
Prof. Dr. Canan ÇETİN – Marmara Üniversitesi

İnsan kaynağına ilişkin planlama fonksiyonunun niceliksel bir uğraş olmaktan çıkıp, gelecekte ve rekabette işletme için gereken yeteneklerin planlanmasını da içine alan kritik bir çalışmaya dönüştüğü günümüzde, bu tür eserlere olan ihtiyaç oldukça artmıştı. Salim Çam’ın bu çalışması, bu gerçekle yüzleşen şirket ve yöneticilere büyük bir rehber olacaktır.
Bahattin AYDIN – AVEA İnsan Kaynakları Genel Müdür Yard. 

İnsan Kaynakları Planlaması, hem güncel konuları içermesi hem de uygulaması ile şirketlerde rekabet üstünlüğü oluşturur. Rekabet üstünlüğü sağlamak isteyen işletmelerin, bu kitabı okuması gerekir.
Vehbi VARLIK – İNOKSAN Yönetim Kurulu Başkanı

Ayrıca nisan ayı yorumları içerisinde yorum yazan Hasan Yılmaz’ın “Amaç yalnızca kitap verip ilgi çekmek mi? Kitap nedir acaba, ben mi göremedim?”  yorumuna cevap vermek isterim. 7 aydır Her Ay Bir Kitap Kampanyası’nı sürdürüyorum ve bu bloga yazmaya devam ettikçe kitap hediye etmeye de devam edeceğim. Benim bireysel sosyal sorumluluk projemdir ve ilerleyen dönemlerde kampanya büyüyecektir. Ve hediye edeceğim kitabı çekiliş sonucunda açıklıyorum, yorum yazmadan önce keşke blogu biraz inceleyip, sürece göz atabilseydiniz. 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com
Yorum Yok

Bir Yorum Yaz