Title Image

Eş İşten Geçmeden

Eş İşten Geçmeden

 

 

 

 

 

 

 

 

 Yolca Eldener’in Eş İşten Geçmeden kitabını okurken mutlaka içinde kendinizden hikayeler yakalayacaksınız.  Kitap 2. baskısını da gerçekleştirdi bilgilerinize… Kitabın, yazarından imzalı olarak ulaştırılmasını sağlayan Sevgili Simge Sezer’e çok teşekkür ederim. 

 

Kitabı okurken bu kadar mükemmeliyetçi olan kendim ile kitabın ana karakterinin benzeyen o kadar çok ortak noktası çıktı ki! Kadına yüklenen o kadar çok misyon var ki her birinde de en iyisini ortaya koymak istiyor. Hem iş hayatında hem de özel hayatında mükemmel olmak adına kendiyle ve etrafıyla savaş halinde… 

 

Birbiriyle rekabet içinde olan kadınların belki de en önemli ortak özellikleridir aynı anda 10 işin de en iyisini çıkartmaya çabalamak!!!  

 

Kitabının ana konusuna gelirsek;

 

Zeynep uluslararası bir kozmetik firmasında pazarlama departmanında çalışmaktadır. Kukizia markalı parfümün pazarlamasından sorumludur fakat markanın adı  Türkçe’de farklı çağrışımlara neden olmaktadır. İsmini değiştirmek istese de maalesef bunu başaramamıştır.

 

Aynı zamanda şirketi küçülme kararı almıştır ve Zeynep terfi de alamadığı gibi işten çıkarılmanın da korkusunu da yaşamaktadır. 

 

Her iş yerinde olduğu gibi ayağımızı kaydırmaya çalışan ekip arkadaşı burada da vardır ve Zeynep’in yapmayacağı bir çok şeyi yapmasına neden olmaktadır. Rakibi oldukça tehlikelidir.

 

Çocuk, eş, aile, iş derken hayat akıp gidiyor ve koşturmaca içerisinde yaşanmamışlıklar, atlanmış hayatlar önümüze geliyor ve en önemlisi huzur ve mutluluk kaçıyor…

 

 

Aydan Çağ Aydın

aydan@aydancag.com

Bir Yorum Yaz