Anasayfa » Yetenek Yönetimi » Y Kuşağı Özgürlük Alanı

Y Kuşağı Özgürlük Alanı

           

            Conento’un yapmış olduğu Türkiye’deki Y kuşağı araştırma raporu sonuçlarını paylaşmaya devam ediyorum. Y kuşağının özgürlük tanımı, ihtiyaçlarının tespit edilmesinde turnusol kağıdı işlevi görüyor. Onlar için özgürlük, yaşamın ta kendisi . Yaklaşık yüzde 80’i özgürlüğü sınırsız olması gereken olumlu bir değer olarak ifade ederken, sadece yüzde 10’luk bir grup için özgürlük temkinli yaklaşılması gereken bir konu.

            Öte yandan Y Kuşağının genel anlatılarından yola çıkarak, ne olduğunu bildikleri özgürlüğe istedikleri kadar yakın olmadıkları rahatlıkla söylenebilir. Bu ancak denizin ortasında balık tutarak ulaşabilecekleri ya da kuşlara bakarak hissedebilecekleri bir duygu. Y kuşağının özgürlüğüne ket vuran mekan sorununu nispeten sosyal medya ile çözdüğünü görüyoruz. İnternet üzerinden sosyalleşme, Türkiye’de bireyin kendisi ile baş başa kalabilmesinin, kendi başına karar verebilmesinin ve dilediğini yapabilmesinin anahtarı. Sorumlulukların ve yaşam zorluklarının çok erken yaşlarda sık boğaz ettiği genç yetişkinlerimiz Facebook’ta soluklanıyor, Twitter’da dilleniyor.

 


 

 

 

 

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Yorum yaz

E-mail adresiniz hiç kimse ile paylaşılmayacaktır. Yıldızlı alanları doldurun. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Kurumlar için Oryantiring

  Oryantiring sporunu ve kurumsal hayatta yer almasını daha önce duydunuz mu? Ben de çok yeni öğrendiğim bu konuyu sıcağı...

Kapat