Anasayfa » Örgüt » Urban Airship’te İşe Başlayan Emekli Olup Ayrılıyormuş!

Urban Airship’te İşe Başlayan Emekli Olup Ayrılıyormuş!

Urban Airship

Urban Airship firmasını belki duymuşsunuzdur…

Yenibiriş Dünyası Dergisi’nin kasım-aralık sayısında yer alan bir haber oldukça dikkatimi çekti. Urban Airship’te çalışanlar işe girdikten sonra şirketlerini bırakmıyormuş.  Hiç kimse işten çıkmıyor ve çıkartılmıyormuş! Ne kadar ilginç geldi sizlere de değil mi?

Urban Airship’in CEO’su Scott Kveton daha önce bir çok firmada çalışmış ve kilit noktanın şeffaflık olduğunu vurguluyormuş. Çalışanların tümü şirket yapısını, maaş politikasını, kar paylarını, yapılan hataları ve çözümleri biliyormuş. Çalışanlar birlikte vakit geçirmeyi de çok seviyormuş ve bir anda organize olup etkinlikler düzenliyorlarmış. Ayrıca çok kültürlü bir şirket olduklarından dolayı da kültür direktörleri de varmış. Böyle bir departmanın olması harika. Her uygulama, politika, hedef, etkinlik, süreç kültürle ilişkili iken çalışanları kurum kültürüne uygun olup olmamasına göre tercih ederken kültür departmanı olması gerçekten müthiş. 

 

Urban Airship’in ilk çalışanı yönetici asistanı olarak alınmış ve bir çok pozisyonda görev almış. Şu an yerinin doldurulması en zor pozisyonlardan biri halindeymiş. 

 

Önemli olan çalışanların şirketi sahiplenmesi ve bunun için de çalışanların kendilerini değerli hissetmesi, dahil edildiklerini bilmelerinin gerekliliğidir. Bizler en başı kaçırıyoruz sizce de öyle değil mi?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

1 Yorum

  1. valla bravo,böyle bir şirkette çalışmak isterdim doğrusu.tebrik ediyorum…

Yorum yaz

E-mail adresiniz hiç kimse ile paylaşılmayacaktır. Yıldızlı alanları doldurun. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Kadınların Çalışma Hayatında Karşılaştığı Sorunlar

  Ah kadınlar... Ne çok göze batıyoruz değil mi?  Dok. Öğr. Aslı Vural, Öğr. Gör. Burçak Kızıltan, Dok. Öğr. Bahar Barut...

Kapat