Anasayfa » Çalışanlar » Türkiye’de Çalışan Mutluluğu

Türkiye’de Çalışan Mutluluğu

Uzun zamandır  aklımda olan ama atladığım bir infografiği 2013 yılı bitmeden paylaşmak istedim 🙂 İşkolig, Türkiye’de çalışanların mutluluğu üzerine bir araştırma yapmış ve elde ettiği veriler ile 2013 yılının ilk altı ayında çalışanların mutluluğunu analiz etmiş. Sonrasında araştırmaya sonuçlarına göre bir infografik oluşturulmuş. 

 

Sonuca baktığınızda maalesef araştırmaya katılan çalışanların yarısından fazlasının mutsuz olduğunu sadece %41’inin mutlu olduğunu görüyoruz.

Diğer detaylar için infografiği inceleyebilirsiniz.

 

 

iskolig_turkiye_calisan_mutlulugu_ocak_haziran_2013-e1377264247539 (1)

 

 

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

1 Yorum

  1. biraz marjinal olacak ama özellikle türkiye de çalışan mutluluğu diye bir şey yok.insanların %90 ı hayatlarını devam ettirebilmek için,çocuğuna bakmak için vb sebeplerle mecburiyetten çalışıyorlar.sanayi devriminden önce tarım ağırlıklı ekonomiler vardı.insanlar kendi üretimlerinin artanını satıyorlardı.sanayi devriminden sonra büyük patronların işçileri olarak modern hayatlarımıza devam ediyoruz.bize çizilen görev tanımı ve kapitalist sistemin gereklilikleri arasında sıkışıp hergün işe gitmeye mecbur bırakılmışız.bir de son olarak şunu belirteyim: türkiye gibi gelirin çok adaletsiz dağıldığı ülkelerde hiçbir çalışan mutlu olamaz.mutluysa bilmediklerinden dolayıdır.

Yorum yaz

E-mail adresiniz hiç kimse ile paylaşılmayacaktır. Yıldızlı alanları doldurun. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Kadınların Çalışma Hayatında Karşılaştığı Sorunlar

  Ah kadınlar... Ne çok göze batıyoruz değil mi?  Dok. Öğr. Aslı Vural, Öğr. Gör. Burçak Kızıltan, Dok. Öğr. Bahar Barut...

Kapat