Anasayfa » Kitaplar, Dergiler ve Linkler » Stres Yapmayan Stres Kitabı

Stres Yapmayan Stres Kitabı

“Stres” maalesef hayatımızın her anında yanı başımızda… Özellikle de hızlı yaşam tempomuzda bizi hiç yalnız bırakmıyor ve baş köşede duruyor. Dolayısıyla bizler bu stresi nasıl yeneriz, hayatımızda bize zarar vermeyecek şekilde nasıl konumlandırırız gibi durumlara odaklanırız. Hem özel hayatımızda hem de çalışma hayatımızda stresi yenmenin, onunla savaşmanın yollarını arar dururuz. Belki de bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyordur.

 “Ne ile karşılaştığımız değil, nasıl karşıladığımız önemlidir.” (Hans Selye)

stres

Akın Başal tarafından kaleme alınan genç profesyoneller için yazılmış Stres Yapmayan Stres Kitabı’ndan bugün  sizlere bahsetmek istiyorum. Bir kere teorilerle, bilimsel tabirlerle bezenmiş bir kitap değil. Tabii ki zaman zaman onlara da yer verilmiş ama sizi hiç sıkmıyor. Bir çırpıda okuyup, okurken bile stres seviyenizi düşüreceğiniz, bakış açınızda farklılıklar yaratacağınız bir kitap. Hikayelemiş bir kurguda, örneklerle, testlerle, önerilerle sizi de içine alıyor. Kitabı okurken beraber yol alıyor hissine kapılıyorsunuz. Bir şeyleri değiştirmek adına adım atıyorsunuz aslında. En azından ben kitabı okurken stresime stresi katıp oflayıp poflayıp nasıl ben bunları yapacağım diye kendimi yiyerek daha da stresli olma seviyemi yükseltmeden huzurla içselleştirdim.

Keyifli ve huzurlu günler…

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Yorum yaz

E-mail adresiniz hiç kimse ile paylaşılmayacaktır. Yıldızlı alanları doldurun. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Kurumlar için Oryantiring

  Oryantiring sporunu ve kurumsal hayatta yer almasını daha önce duydunuz mu? Ben de çok yeni öğrendiğim bu konuyu sıcağı...

Kapat