Anasayfa » Yetenek Yönetimi » İK Direktörlerinin Büyük Korkusu Nedir?

İK Direktörlerinin Büyük Korkusu Nedir?

 

 

 

 

 

 

 

 

Kariyer.net’in çıkarmış olduğu Kariyer Dergisi’nin haziran sayısında yer alan araştırmaya göre İK direktörlerinin en büyük korkusu üstün performanslı çalışanlarını kaybetmekmiş!

OfficeTeam tarafından, Avrupa, Britanya, Asya’yı kapsayan 1800 İK Direktörü arasında yapılan araştırmanın sonuçlarına göre;

 

  • Her dört İK Direktörü’nden üçü yani yaklaşık %72’si şirketteki yüksek performanslı çalışanını kaybetmekten korkuyor.
  • Ayrılmak isteyen yüksek performanslı çalışanlara çoğu zaman terfi, ek ücret ya da esnek saatler gibi teklifler yapılıyor.
  • İngiltere’deki direktörler bu korkuyu en fazla yaşayanlar. Avrupa %52, Asya %50’lik bir oran ile İngiltere’yi takip ediyor.
  • İngiltere’de %38’lik bir oran, yüksek performans çalışanını elde tutmak için esnek saat uyguluyor.
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

1 Yorum

  1. Türkiye’nin en büyük şirketlerinden birisinde çalışıyorum. Bizde de “cehenneme kadar yolu var” dışarısı mühendis kaynıyor diye belirtip yüksek performanslı kişilerin gitmesini hiç umursamıyorlar. Trajikomik. İnsan Kaynakları Müdürü ve birim müdürü el ele verip rahatlıkla mobbing uygulayabiliyorlar. Sanırım bu konu ile ilgili Türkiye’de de bir araştırma yapılması gerekiyor.

Yorum yaz

E-mail adresiniz hiç kimse ile paylaşılmayacaktır. Yıldızlı alanları doldurun. *

*

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Umudunu Kaybetme

  Bugün sizlere geç keşfettiğim ama iyi ki de günün birinde izlemişim dediğim bir filmi önermek istiyorum: "UMUDUNU KAYBETME"    ...

Kapat